Przydatność stron internetowych

Przydatność rozwiązań webowych związana jest z kilkoma istotnymi elementami, które odpowiadają za to, czy końcowy użytkownik będzie zadowolony z odwiedzanej strony czy też nie.

Nie można zapominać o kwestii nadrzędnej, jaką jest prostota uczenia się obsługi konkretnego narzędzia. Nasi odbiorcy muszą wiedzieć, z jakimi rozwiązaniami mają do czynienia i skąd wynika ich funkcjonowanie. Inaczej nie będą bowiem w stanie korzystać z nich w pełni.

Wspomniana przydatność sprawdzana jest, rzecz jasna, poprzez testowanie oprogramowania, które związane jest z wieloma różnego rodzaju technikami i metodami. Aby się ich nauczyć, należy wziąć udział w wielu szkoleniach wyjaśniających poszczególne zagadnienie – dobrym na to przykładem jest chociażby szkolenie selenium, które porusza sprawy dotyczące zagadnienia jakim jest automatyzacja testów.

Walidacja stron internetowych pod kątem przydatności związana jest także z testowaniem systemów zabezpieczeń, które również mają wpływ na ogólną satysfakcję użytkowników.